| Distance from Feteşti | Length of section |
| Fastest route | Distance from A | Length of section | |||||
Feteşti, Ialomița County, Romania, RO |
time | time |
|||||
| . | 3В |
Фетешти (въезд)× |
3.6 km 00:07 | 3.6 km 00:07 |
|||
| . | 3А × 3В× |
6.5 km 00:10 | 2.9 km 00:03 |
||||
| . | 3В × 212× |
7.8 km 00:11 | 1.3 km 00:01 |
||||
| . | 212 |
Цэндэрей (въезд)× |
38 km 00:44 | 30 km 00:32 |
|||
| . | Ţăndărei× |
39 km 00:45 | 0.5 km 00:01 |
||||
| . | 2А |
2А × 21А× |
39 km 00:46 | 0.5 km 00:01 |
|||
| . | 21А |
Цэндэрей (въезд)× |
41 km 00:49 | 1.7 km 00:04 |
|||
| 21А | Brăila County | 21 km 00:20 |
|||||
| . | 21А × 21× |
62 km 01:10 | |||||
| . | 21 |
Ынсурэцей (въезд)× |
74 km 01:19 | 11 km 00:10 |
|||
| . | Însurăţei× |
75 km 01:21 | 0.9 km 00:02 |
||||
| . | Ынсурэцей (въезд)× |
75 km 01:22 | 0.4 km 00:01 |
||||
| . | Визиру (въезд)× |
86 km 01:32 | 11 km 00:10 |
||||
| . | Viziru× |
88 km 01:35 | 1.6 km 00:03 |
||||
| . | Визиру (въезд)× |
89 km 01:37 | 1.1 km 00:02 |
||||
| . | Брэила (въезд)× |
119 km 02:04 | 31 km 00:26 |
||||
| . | 21 × 2В× |
120 km 02:04 | 1 km 00:01 |
||||
| . | 2В |
2В × 23× |
126 km 02:09 | 5.8 km 00:05 |
|||
| 23 | Vrancea County | 47 km 00:45 |
|||||
| . | 23 × 23B× |
173 km 02:54 | |||||
| . | 23 × 23A× |
208 km 03:28 | 35 km 00:34 |
||||
| . | Фокшани (въезд)× |
209 km 03:29 | 0.9 km 00:01 |
||||
| . | 23 × 2× |
210 km 03:30 | 0.5 km 00:01 |
||||
| . | 2 |
Мерэшешти (въезд)× |
232 km 03:49 | 22 km 00:20 |
|||
| . | Мерэшешти (въезд)× |
232 km 03:51 | 0.6 km 00:01 |
||||
| . | Аджуб (въезд)× |
256 km 04:11 | 23 km 00:20 |
||||
| . | Adjud× |
257 km 04:14 | 1.6 km 00:03 |
||||
| . | 11А |
Аджуб (въезд)× |
259 km 04:17 | 1.4 km 00:03 |
|||
| . | 2 |
2 × 11А× |
261 km 04:19 | 2.4 km 00:02 |
|||
| 2 | Bacău County | 24 km 00:21 |
|||||
| . | Рэкэчуни (въезд)× |
285 km 04:39 | |||||
| . | Răcăciuni× |
286 km 04:42 | 1.1 km 00:02 |
||||
| . | Рэкэчуни (въезд)× |
288 km 04:45 | 1.7 km 00:04 |
||||
| . | Николае-Бэлческу (въезд)× |
303 km 04:58 | 15 km 00:13 |
||||
| 2 | 1.7 km 00:03 |
||||||
| . | Nicolae Bălcescu× |
305 km 05:02 | |||||
| 2 | Bacău County | 1.9 km 00:04 |
|||||
| . | Николае-Бэлческу (въезд)× |
307 km 05:06 | |||||
| . | Бакэу (въезд)× |
308 km 05:07 | 1.3 km 00:01 |
||||
| . | Бакэу (Bulevardul Unirii × Strada Mihail Kogălniceanu)× |
315 km 05:21 | 7 km 00:14 |
||||
| . | Bacău× |
315 km 05:22 | 0.3 km 00:01 |
||||
| . | Бакэу (въезд)× |
320 km 05:32 | 4.9 km 00:10 |
||||
| 2 | Neamț County | 35 km 00:30 |
|||||
| . | 2 × 15D× |
355 km 06:02 | |||||
| . | 15D |
15D × Трифешти× |
360 km 06:07 | 4.4 km 00:04 |
|||
| . | dirt |
Трифешти (въезд)× |
363 km 06:18 | 3.7 km 00:12 |
|||
| Iași County | 0.6 km 00:01 |
||||||
Trifeşti, Iași County, Romania |
364 km 06:20 | ||||||
| Click to bypass selected cities and countries | |||||||
Detour feature displays a detour route between Feteşti and Trifeşti; to delete the detour route, please click on the link distance from Feteşti to Trifeşti or on the button Calculate distance.
Flagma calculates distances Feteşti → Trifeşti for car driving; offers the following routes: fastest route 364 km, shortest route 354 km, economy route 354 km; and determines car and truck driving times. Flagma simultaneously calculates distances between cities for all the routes. The tabulated links show distances from Feteşti to other cities of Romania.
In the table and on the map the roadways Feteşti → Trifeşti are shown with line patterns. Each road type has its own line pattern; the brighter and the thicker the pattern of the road from Feteşti to Trifeşti is, the higher the class of the road is. The map and the table for the route Feteşti → Trifeşti can be printed out in A4 format.
Fuel consumption is calculated as a total amount of fuel consumed on each part of the way with a due account of the road type: freeway, highway,... In the calculation form please indicate the fuel consumption per 100 km for highway driving, according to the specifications of your vehicle.
Routes are offered by Flagma for informational purposes only. The website Administration is not responsible for the accuracy of the route information. When planning your route, please take into consideration the current state of the roads and weather conditions.