| Distance from Feteşti | Length of section |
| Fastest, economy route | Distance from A | Length of section | |||||
Feteşti, Ialomița County, Romania, RO |
time | time |
|||||
| . | 3В |
Фетешти (въезд)× |
3.6 km 00:07 | 3.6 km 00:07 |
|||
| . | 3В × А2× |
3.8 km 00:08 | 0.2 km 00:00 |
||||
| А2 | Călărași County | 107 km 01:18 |
|||||
| . | А2 × 402× |
111 km 01:25 | |||||
| А2 | Ilfov County | 24 km 00:17 |
|||||
| . | А2 × СВ× |
135 km 01:42 | |||||
| . | СВ |
Попести-Леордени (въезд)× |
141 km 01:48 | 6.1 km 00:06 |
|||
| . | Попести-Леордени (въезд)× |
144 km 01:55 | 3.3 km 00:07 |
||||
| . | Жилава (въезд)× |
149 km 01:59 | 5.1 km 00:05 |
||||
| . | Jilava× |
152 km 02:05 | 2.8 km 00:06 |
||||
| . | Жилава (въезд)× |
152 km 02:05 | 0.2 km 00:00 |
||||
| . | СВ × 6× |
160 km 02:13 | 8.2 km 00:08 |
||||
| 6 | Giurgiu County | 9.8 km 00:08 |
|||||
| . | Михэйлешти (въезд)× |
170 km 02:22 | |||||
| . | 6 × 412А× |
170 km 02:22 | 0.2 km 00:00 |
||||
| 6 | Dolj County | 2.4 km 00:05 |
|||||
| . | Mihăileşti× |
173 km 02:27 | |||||
| 6 | Giurgiu County | 1.4 km 00:03 |
|||||
| . | Михэйлешти (въезд)× |
174 km 02:30 | |||||
| . | 6 × 5В × 61× |
189 km 02:43 | 15 km 00:13 |
||||
| 6 | Teleorman County | 20 km 00:18 |
|||||
| . | Дрэгэнешти-Влашка (въезд)× |
209 km 03:00 | |||||
| . | Drăgănești-Vlașca× |
211 km 03:03 | 1.2 km 00:02 |
||||
| . | Дрэгэнешти-Влашка (въезд)× |
212 km 03:07 | 1.8 km 00:04 |
||||
| . | 6 × 506× |
228 km 03:20 | 16 km 00:14 |
||||
| . | 234 km 03:25 | 6.1 km 00:05 |
|||||
| . | Alexandria (Romania)× |
237 km 03:30 | 2.4 km 00:05 |
||||
| . | 6 × 52× |
239 km 03:35 | 2.2 km 00:04 |
||||
| . | 52 |
240 km 03:37 | 1.3 km 00:03 |
||||
| . | Фуркулешти (въезд)× |
257 km 03:53 | 17 km 00:16 |
||||
| . | 52 × 65Е× |
257 km 03:54 | 0.5 km 00:01 |
||||
| . | Furculești× |
258 km 03:55 | 0.3 km 00:01 |
||||
| . | 52 × 65Е× |
258 km 03:56 | 0.4 km 00:01 |
||||
| . | 65Е |
Фуркулешти (въезд)× |
259 km 03:57 | 0.5 km 00:01 |
|||
| . | Пьятра (въезд)× |
264 km 04:02 | 5.6 km 00:05 |
||||
Piatra, Teleorman County, Romania |
266 km 04:06 | 1.8 km 00:04 |
|||||
| Click to bypass selected cities and countries | |||||||
Detour feature displays a detour route between Feteşti and Piatra; to delete the detour route, please click on the link distance from Feteşti to Piatra or on the button Calculate distance.
Flagma calculates distances Feteşti → Piatra for car driving; offers the following routes: fastest, economy route 266 km, shortest route 262 km; and determines car and truck driving times. Flagma simultaneously calculates distances between cities for all the routes. The tabulated links show distances from Feteşti to other cities of Romania.
In the table and on the map the roadways Feteşti → Piatra are shown with line patterns. Each road type has its own line pattern; the brighter and the thicker the pattern of the road from Feteşti to Piatra is, the higher the class of the road is. The map and the table for the route Feteşti → Piatra can be printed out in A4 format.
Fuel consumption is calculated as a total amount of fuel consumed on each part of the way with a due account of the road type: freeway, highway,... In the calculation form please indicate the fuel consumption per 100 km for highway driving, according to the specifications of your vehicle.
Routes are offered by Flagma for informational purposes only. The website Administration is not responsible for the accuracy of the route information. When planning your route, please take into consideration the current state of the roads and weather conditions.