| Distance from Feteşti | Length of section |
| Fastest route | Distance from A | Length of section | |||||
Feteşti, Ialomița County, Romania, RO |
time | time |
|||||
| . | 3В |
Фетешти (въезд)× |
3.6 km 00:07 | 3.6 km 00:07 |
|||
| . | 3В × А2× |
3.8 km 00:08 | 0.2 km 00:00 |
||||
| А2 | Călărași County | 107 km 01:18 |
|||||
| . | А2 × 402× |
111 km 01:25 | |||||
| А2 | Ilfov County | 24 km 00:17 |
|||||
| . | А2 × СВ× |
135 km 01:42 | |||||
| . | СВ |
Попести-Леордени (въезд)× |
141 km 01:48 | 6.1 km 00:06 |
|||
| . | Попести-Леордени (въезд)× |
144 km 01:55 | 3.3 km 00:07 |
||||
| . | Жилава (въезд)× |
149 km 01:59 | 5.1 km 00:05 |
||||
| . | Jilava× |
152 km 02:05 | 2.8 km 00:06 |
||||
| . | Жилава (въезд)× |
152 km 02:05 | 0.2 km 00:00 |
||||
| . | СВ × А1× |
167 km 02:19 | 15 km 00:14 |
||||
| . | А1 |
А1 × 601× |
170 km 02:22 | 3 km 00:02 |
|||
| А1 | Dâmbovița County | 56 km 00:41 |
|||||
| . | А1 × 61× |
226 km 03:02 | |||||
| А1 | Argeș County | 49 km 00:36 |
|||||
| . | А1 × 7× |
275 km 03:38 | |||||
| . | 7 |
7 × 703× |
308 km 04:06 | 33 km 00:29 |
|||
| 7 | Vâlcea County | 22 km 00:19 |
|||||
| . | Рымнику-Вылча (въезд)× |
330 km 04:25 | |||||
| . | Рымнику-Вылча (въезд)× |
336 km 04:39 | 6.5 km 00:13 |
||||
| . | Кэлимэнешть (въезд)× |
348 km 04:49 | 12 km 00:10 |
||||
| . | Călimănești× |
350 km 04:52 | 1.5 km 00:03 |
||||
| . | Кэлимэнешть (въезд)× |
351 km 04:55 | 1.7 km 00:03 |
||||
| . | Брезой (въезд)× |
364 km 05:07 | 13 km 00:11 |
||||
| . | Брезой (въезд)× |
366 km 05:11 | 2.1 km 00:04 |
||||
| 7 | Sibiu County | 50 km 00:43 |
|||||
| . | 1 × 7× |
416 km 05:53 | |||||
| . | 7 × А1× |
423 km 05:59 | 6.8 km 00:06 |
||||
| . | А1 |
А1 × 1Т × 106В× |
439 km 06:11 | 17 km 00:12 |
|||
| . | 1Т |
Сибиу (въезд)× |
442 km 06:14 | 3.3 km 00:03 |
|||
| . | 7 |
7 × DC67× |
457 km 06:27 | 15 km 00:13 |
|||
| 7 | Alba County | 32 km 00:28 |
|||||
| . | Себеш (въезд)× |
489 km 06:55 | |||||
| . | Sebeş× |
492 km 07:00 | 2.3 km 00:05 |
||||
| . | Себеш (въезд)× |
493 km 07:03 | 1.7 km 00:03 |
||||
| . | 7 × 704× |
513 km 07:20 | 20 km 00:17 |
||||
| 7 | Hunedoara County | 8 km 00:07 |
|||||
| . | 7 × А1× |
521 km 07:27 | |||||
| . | А1 |
А1 × 76× |
555 km 07:51 | 34 km 00:25 |
|||
| . | 76 |
76 × 7× |
556 km 07:52 | 0.8 km 00:01 |
|||
| . | 7 |
Дева (въезд)× |
556 km 07:53 | 0.4 km 00:01 |
|||
| . | 7 × 68A× |
573 km 08:08 | 17 km 00:15 |
||||
| . | 68A |
Добра (въезд)× |
581 km 08:14 | 7.3 km 00:06 |
|||
| . | Dobra× |
582 km 08:18 | 1.6 km 00:03 |
||||
| . | Добра (въезд)× |
583 km 08:19 | 0.8 km 00:02 |
||||
| . | 68A × 707A× |
587 km 08:23 | 4.2 km 00:04 |
||||
| 68A | Timiș County | 61 km 00:52 |
|||||
| . | Лугож (въезд)× |
648 km 09:15 | |||||
| . | 68 × 6× |
650 km 09:18 | 1.5 km 00:03 |
||||
| . | 6 |
6 × Лугож (центр)× |
656 km 09:23 | 6.2 km 00:05 |
|||
| . | 6 × 572× |
677 km 09:41 | 21 km 00:18 |
||||
| . | 6 × A1× |
694 km 09:56 | 17 km 00:15 |
||||
| . | A1 |
A1 × 691× |
705 km 10:04 | 11 km 00:08 |
|||
| . | A1 × 693× |
718 km 10:14 | 13 km 00:09 |
||||
| . | 693 |
693 × 69× |
725 km 10:21 | 6.9 km 00:07 |
|||
| . | 69 |
69 × 693× |
725 km 10:22 | 0.7 km 00:01 |
|||
| . | 693 |
693 × 692× |
734 km 10:30 | 8.3 km 00:09 |
|||
| . | 692 |
Периам (въезд)× |
755 km 10:53 | 21 km 00:23 |
|||
| . | 692 × Периам (центр)× |
757 km 10:56 | 1.6 km 00:03 |
||||
Periam, Timiș County, Romania |
757 km 10:58 | 0.7 km 00:01 |
|||||
| Click to bypass selected cities and countries | |||||||
Detour feature displays a detour route between Feteşti and Periam; to delete the detour route, please click on the link distance from Feteşti to Periam or on the button Calculate distance.
Flagma calculates distances Feteşti → Periam for car driving; offers the following routes: fastest route 757 km, shortest route 722 km, economy route 734 km; and determines car and truck driving times. Flagma simultaneously calculates distances between cities for all the routes. The tabulated links show distances from Feteşti to other cities of Romania.
In the table and on the map the roadways Feteşti → Periam are shown with line patterns. Each road type has its own line pattern; the brighter and the thicker the pattern of the road from Feteşti to Periam is, the higher the class of the road is. The map and the table for the route Feteşti → Periam can be printed out in A4 format.
Fuel consumption is calculated as a total amount of fuel consumed on each part of the way with a due account of the road type: freeway, highway,... In the calculation form please indicate the fuel consumption per 100 km for highway driving, according to the specifications of your vehicle.
Routes are offered by Flagma for informational purposes only. The website Administration is not responsible for the accuracy of the route information. When planning your route, please take into consideration the current state of the roads and weather conditions.