| Distance from Feteşti | Length of section |
| Fastest route | Distance from A | Length of section | |||||
Feteşti, Ialomița County, Romania, RO |
time | time |
|||||
| . | 3В |
Фетешти (въезд)× |
3.6 km 00:07 | 3.6 km 00:07 |
|||
| . | 3А × 3В× |
6.5 km 00:10 | 2.9 km 00:03 |
||||
| . | 3В × 212× |
7.8 km 00:11 | 1.3 km 00:01 |
||||
| . | 212 |
Цэндэрей (въезд)× |
38 km 00:44 | 30 km 00:32 |
|||
| . | Ţăndărei× |
39 km 00:45 | 0.5 km 00:01 |
||||
| . | 2А |
2А × 21А× |
39 km 00:46 | 0.5 km 00:01 |
|||
| . | 21А |
Цэндэрей (въезд)× |
41 km 00:49 | 1.7 km 00:04 |
|||
| 21А | Brăila County | 21 km 00:20 |
|||||
| . | 21А × 21× |
62 km 01:10 | |||||
| . | 21 |
Ынсурэцей (въезд)× |
74 km 01:19 | 11 km 00:10 |
|||
| . | Însurăţei× |
75 km 01:21 | 0.9 km 00:02 |
||||
| . | Ынсурэцей (въезд)× |
75 km 01:22 | 0.4 km 00:01 |
||||
| . | Визиру (въезд)× |
86 km 01:32 | 11 km 00:10 |
||||
| . | Viziru× |
88 km 01:35 | 1.6 km 00:03 |
||||
| . | Визиру (въезд)× |
89 km 01:37 | 1.1 km 00:02 |
||||
| . | Брэила (въезд)× |
119 km 02:04 | 31 km 00:26 |
||||
| . | 21 × 2В× |
120 km 02:04 | 1 km 00:01 |
||||
| . | 2В |
23 × 2В× |
126 km 02:09 | 5.8 km 00:05 |
|||
| 2В | Galați County | 17 km 00:14 |
|||||
| . | 2В × 25× |
143 km 02:24 | |||||
| . | 25 |
Индепенденца (въезд)× |
157 km 02:37 | 14 km 00:13 |
|||
| . | Independența× |
159 km 02:42 | 2.2 km 00:04 |
||||
| . | Индепенденца (въезд)× |
160 km 02:43 | 0.9 km 00:02 |
||||
| . | 25 × 255× |
161 km 02:45 | 1.4 km 00:01 |
||||
| . | 255 |
255 × 251× |
178 km 03:03 | 17 km 00:18 |
|||
| . | 255 × 24D× |
196 km 03:22 | 18 km 00:19 |
||||
| . | 24D |
24D × 242A× |
236 km 04:00 | 41 km 00:39 |
|||
| 24D | Vaslui County | 19 km 00:18 |
|||||
| . | Бырлад (въезд)× |
255 km 04:19 | |||||
| . | 24D × 24× |
256 km 04:20 | 0.6 km 00:01 |
||||
| . | 24 |
Bârlad× |
259 km 04:26 | 3.1 km 00:06 |
|||
| . | 243 |
Бырлад (въезд)× |
263 km 04:35 | 4.1 km 00:08 |
|||
| . | 24 |
24 × 24B× |
295 km 05:02 | 32 km 00:27 |
|||
| . | Васлуй (въезд)× |
310 km 05:16 | 15 km 00:14 |
||||
| . | Vaslui× |
311 km 05:19 | 1.2 km 00:03 |
||||
| . | 15D |
Васлуй (въезд)× |
314 km 05:24 | 2.5 km 00:05 |
|||
| . | 15D × 248× |
334 km 05:44 | 21 km 00:20 |
||||
| . | Негрешти (въезд)× |
343 km 05:52 | 8.6 km 00:08 |
||||
Negreşti, Vaslui County, Romania |
345 km 05:56 | 2.2 km 00:04 |
|||||
| Click to bypass selected cities and countries | |||||||
Detour feature displays a detour route between Feteşti and Negreşti; to delete the detour route, please click on the link distance from Feteşti to Negreşti or on the button Calculate distance.
Flagma calculates distances Feteşti → Negreşti for car driving; offers the following routes: fastest route 345 km, shortest, economy route 333 km; and determines car and truck driving times. Flagma simultaneously calculates distances between cities for all the routes. The tabulated links show distances from Feteşti to other cities of Romania.
In the table and on the map the roadways Feteşti → Negreşti are shown with line patterns. Each road type has its own line pattern; the brighter and the thicker the pattern of the road from Feteşti to Negreşti is, the higher the class of the road is. The map and the table for the route Feteşti → Negreşti can be printed out in A4 format.
Fuel consumption is calculated as a total amount of fuel consumed on each part of the way with a due account of the road type: freeway, highway,... In the calculation form please indicate the fuel consumption per 100 km for highway driving, according to the specifications of your vehicle.
Routes are offered by Flagma for informational purposes only. The website Administration is not responsible for the accuracy of the route information. When planning your route, please take into consideration the current state of the roads and weather conditions.