| Distance from Feteşti | Length of section |
| Fastest route | Distance from A | Length of section | |||||
Feteşti, Ialomița County, Romania, RO |
time | time |
|||||
| . | 3В |
Фетешти (въезд)× |
3.6 km 00:07 | 3.6 km 00:07 |
|||
| . | 3В × А2× |
3.8 km 00:08 | 0.2 km 00:00 |
||||
| А2 | Călărași County | 107 km 01:18 |
|||||
| . | А2 × 402× |
111 km 01:25 | |||||
| А2 | Ilfov County | 24 km 00:17 |
|||||
| . | А2 × СВ× |
135 km 01:42 | |||||
| . | СВ |
Попести-Леордени (въезд)× |
141 km 01:48 | 6.1 km 00:06 |
|||
| . | Попести-Леордени (въезд)× |
144 km 01:55 | 3.3 km 00:07 |
||||
| . | Жилава (въезд)× |
149 km 01:59 | 5.1 km 00:05 |
||||
| . | Jilava× |
152 km 02:05 | 2.8 km 00:06 |
||||
| . | Жилава (въезд)× |
152 km 02:05 | 0.2 km 00:00 |
||||
| . | СВ × А1× |
167 km 02:19 | 15 km 00:14 |
||||
| . | А1 |
А1 × 601× |
170 km 02:22 | 3 km 00:02 |
|||
| А1 | Dâmbovița County | 56 km 00:41 |
|||||
| . | А1 × 61× |
226 km 03:02 | |||||
| А1 | Argeș County | 49 km 00:36 |
|||||
| . | А1 × 7× |
275 km 03:38 | |||||
| . | 7 |
7 × 703× |
308 km 04:06 | 33 km 00:29 |
|||
| 7 | Vâlcea County | 22 km 00:19 |
|||||
| . | Рымнику-Вылча (въезд)× |
330 km 04:25 | |||||
| . | Рымнику-Вылча (въезд)× |
336 km 04:39 | 6.5 km 00:13 |
||||
| . | Кэлимэнешть (въезд)× |
348 km 04:49 | 12 km 00:10 |
||||
| . | Călimănești× |
350 km 04:52 | 1.5 km 00:03 |
||||
| . | Кэлимэнешть (въезд)× |
351 km 04:55 | 1.7 km 00:03 |
||||
| . | Брезой (въезд)× |
364 km 05:07 | 13 km 00:11 |
||||
| . | Брезой (въезд)× |
366 km 05:11 | 2.1 km 00:04 |
||||
| 7 | Sibiu County | 50 km 00:43 |
|||||
| . | 1 × 7× |
416 km 05:53 | |||||
| . | 7 × А1× |
423 km 05:59 | 6.8 km 00:06 |
||||
| . | А1 |
А1 × 1Т × 106В× |
439 km 06:11 | 17 km 00:12 |
|||
| . | 1Т |
Сибиу (въезд)× |
442 km 06:14 | 3.3 km 00:03 |
|||
| . | 7 |
7 × DC67× |
457 km 06:27 | 15 km 00:13 |
|||
| 7 | Alba County | 32 km 00:28 |
|||||
| . | Себеш (въезд)× |
489 km 06:55 | |||||
| . | Sebeş× |
492 km 07:00 | 2.3 km 00:05 |
||||
| . | 7 × 1× |
492 km 07:01 | 0.6 km 00:01 |
||||
| . | 1 |
Себеш (въезд)× |
494 km 07:04 | 1.4 km 00:03 |
|||
| . | Алба-Юлия (въезд)× |
503 km 07:11 | 8.8 km 00:08 |
||||
| . | 1 развилка× |
504 km 07:14 | 1.2 km 00:02 |
||||
| . | Алба-Юлия (въезд)× |
511 km 07:20 | 7.4 km 00:06 |
||||
| . | Теюш (въезд)× |
523 km 07:30 | 11 km 00:10 |
||||
| . | Teiuş× |
523 km 07:31 | 0.5 km 00:01 |
||||
| . | Теюш (въезд)× |
525 km 07:35 | 1.9 km 00:04 |
||||
| . | Аюд (въезд)× |
535 km 07:43 | 9.6 km 00:08 |
||||
| . | Aiud× |
536 km 07:46 | 1.3 km 00:03 |
||||
| . | Аюд (въезд)× |
538 km 07:50 | 2 km 00:04 |
||||
| . | 1 × 107D× |
552 km 08:02 | 14 km 00:12 |
||||
| 1 | Cluj County | 19 km 00:16 |
|||||
| . | Турда (въезд)× |
571 km 08:18 | |||||
| . | 1 × 15× |
572 km 08:21 | 1.3 km 00:03 |
||||
| . | Турда (въезд)× |
576 km 08:29 | 4 km 00:08 |
||||
| . | 1 × 1N× |
591 km 08:42 | 15 km 00:13 |
||||
| . | 1N |
1С × 1N× |
615 km 09:03 | 24 km 00:20 |
|||
| . | 1C |
Деж (въезд)× |
651 km 09:34 | 36 km 00:31 |
|||
| . | 1С |
Dej× |
657 km 09:46 | 6.1 km 00:13 |
|||
| . | Деж (въезд)× |
659 km 09:50 | 1.9 km 00:04 |
||||
| . | 1C × 1B× |
663 km 09:54 | 4.5 km 00:04 |
||||
| 1C | Sălaj County | 39 km 00:34 |
|||||
| . | 1C × 1H× |
702 km 10:27 | |||||
| 1C | Maramureș County | 19 km 00:17 |
|||||
| . | Шомкута-Маре (въезд)× |
721 km 10:44 | |||||
| . | 1С |
Șomcuta Mare× |
723 km 10:47 | 1.3 km 00:03 |
|||
| . | 182В |
Шомкута-Маре (въезд)× |
724 km 10:49 | 0.9 km 00:02 |
|||
| . | 182В × 184А× |
740 km 11:06 | 17 km 00:18 |
||||
| . | Бая-Маре (въезд)× |
744 km 11:11 | 4 km 00:04 |
||||
| . | Baia Mare× |
747 km 11:17 | 3.3 km 00:07 |
||||
| . | 1С |
18 × 1С× |
748 km 11:19 | 0.7 km 00:01 |
|||
| . | Бая-Маре (въезд)× |
753 km 11:30 | 5.4 km 00:11 |
||||
| . | 1С × 109I× |
774 km 11:47 | 20 km 00:17 |
||||
| 1С | Satu Mare County | 18 km 00:16 |
|||||
| . | Ливада (въезд)× |
792 km 12:03 | |||||
Livada, Satu Mare County, Romania |
793 km 12:04 | 0.6 km 00:01 |
|||||
| Click to bypass selected cities and countries | |||||||
Detour feature displays a detour route between Feteşti and Livada; to delete the detour route, please click on the link distance from Feteşti to Livada or on the button Calculate distance.
Flagma calculates distances Feteşti → Livada for car driving; offers the following routes: fastest route 793 km, shortest route 702 km, economy route 703 km; and determines car and truck driving times. Flagma simultaneously calculates distances between cities for all the routes. The tabulated links show distances from Feteşti to other cities of Romania.
In the table and on the map the roadways Feteşti → Livada are shown with line patterns. Each road type has its own line pattern; the brighter and the thicker the pattern of the road from Feteşti to Livada is, the higher the class of the road is. The map and the table for the route Feteşti → Livada can be printed out in A4 format.
Fuel consumption is calculated as a total amount of fuel consumed on each part of the way with a due account of the road type: freeway, highway,... In the calculation form please indicate the fuel consumption per 100 km for highway driving, according to the specifications of your vehicle.
Routes are offered by Flagma for informational purposes only. The website Administration is not responsible for the accuracy of the route information. When planning your route, please take into consideration the current state of the roads and weather conditions.