| Distance from Feteşti | Length of section |
| Fastest route | Distance from A | Length of section | |||||
Feteşti, Ialomița County, Romania, RO |
time | time |
|||||
| . | 3В |
Фетешти (въезд)× |
3.6 km 00:07 | 3.6 km 00:07 |
|||
| . | 3В × А2× |
3.8 km 00:08 | 0.2 km 00:00 |
||||
| А2 | Călărași County | 107 km 01:18 |
|||||
| . | А2 × 402× |
111 km 01:25 | |||||
| А2 | Ilfov County | 24 km 00:17 |
|||||
| . | А2 × СВ× |
135 km 01:42 | |||||
| . | СВ |
Пантелимон (въезд)× |
139 km 01:46 | 4.1 km 00:04 |
|||
| . | Pantelimon× |
140 km 01:48 | 0.8 km 00:02 |
||||
| . | Пантелимон (въезд)× |
141 km 01:50 | 1.3 km 00:03 |
||||
| . | Волунтари (въезд)× |
145 km 01:54 | 3.9 km 00:04 |
||||
| . | Волунтари (въезд)× |
148 km 02:00 | 2.9 km 00:06 |
||||
| . | СВ × А3× |
149 km 02:01 | 1.4 km 00:01 |
||||
| А3 | Prahova County | 56 km 00:40 |
|||||
| . | А3 × 1× |
205 km 02:42 | |||||
| . | 1 |
1 × 1А× |
217 km 02:52 | 12 km 00:10 |
|||
| . | 1А |
Плоешти (въезд)× |
217 km 02:52 | 0.3 km 00:00 |
|||
| . | 1А × 217× |
231 km 03:06 | 14 km 00:13 |
||||
| . | 1A |
1A × 100G× |
242 km 03:16 | 11 km 00:10 |
|||
| . | 1А |
Вэлений-де-Мунте (въезд)× |
244 km 03:17 | 1.5 km 00:01 |
|||
| . | Vălenii de Munte× |
245 km 03:20 | 1.3 km 00:03 |
||||
| . | Вэлений-де-Мунте (въезд)× |
249 km 03:29 | 4.3 km 00:09 |
||||
| . | 1А × 100N× |
251 km 03:30 | 1.4 km 00:01 |
||||
| 1А | Brașov County | 64 km 01:01 |
|||||
| . | Сэчеле (въезд)× |
314 km 04:31 | |||||
| . | 1А × Сэчеле (центр)× |
315 km 04:33 | 1 km 00:02 |
||||
| . | Сэчеле (въезд)× |
319 km 04:36 | 3.6 km 00:03 |
||||
| . | 103В |
1А × 103В× |
319 km 04:37 | 0.5 km 00:01 |
|||
| . | 1 |
Сэчеле (въезд)× |
321 km 04:41 | 2 km 00:04 |
|||
| . | 1А |
1А × 1× |
324 km 04:44 | 2.4 km 00:02 |
|||
| . | 1 |
Брашов (въезд)× |
324 km 04:44 | 0.2 km 00:00 |
|||
Braşov, Brașov County, Romania |
329 km 04:55 | 5.3 km 00:11 |
|||||
| Click to bypass selected cities and countries | |||||||
Detour feature displays a detour route between Feteşti and Braşov; to delete the detour route, please click on the link distance from Feteşti to Braşov or on the button Calculate distance.
Flagma calculates distances Feteşti → Braşov for car driving; offers the following routes: fastest route 329 km, shortest route 288 km, economy route 289 km; and determines car and truck driving times. Flagma simultaneously calculates distances between cities for all the routes. The tabulated links show distances from Feteşti to other cities of Romania.
In the table and on the map the roadways Feteşti → Braşov are shown with line patterns. Each road type has its own line pattern; the brighter and the thicker the pattern of the road from Feteşti to Braşov is, the higher the class of the road is. The map and the table for the route Feteşti → Braşov can be printed out in A4 format.
Fuel consumption is calculated as a total amount of fuel consumed on each part of the way with a due account of the road type: freeway, highway,... In the calculation form please indicate the fuel consumption per 100 km for highway driving, according to the specifications of your vehicle.
Routes are offered by Flagma for informational purposes only. The website Administration is not responsible for the accuracy of the route information. When planning your route, please take into consideration the current state of the roads and weather conditions.