|
Distance from Beiuş
Route
Fastest, shortest, economy
|
Distance from Beiuş | Length of section |
| Fastest, shortest, economy route | Distance from A | Length of section | |||||
Beiuş, Bihor County, Romania, RO |
time | time |
|||||
| . | 764 |
Беюш (въезд)× |
1 km 00:02 | 1 km 00:02 |
|||
| . | 764 × 764D× |
31 km 00:34 | 30 km 00:32 |
||||
| . | 764D |
764D × 1× |
59 km 01:04 | 29 km 00:31 |
|||
| 1 | Cluj County | 21 km 00:18 |
|||||
| . | Чуча (въезд)× |
81 km 01:23 | |||||
| . | Ciucea× |
81 km 01:24 | 0.8 km 00:02 |
||||
| . | 108А |
Чуча (въезд)× |
82 km 01:26 | 0.8 km 00:02 |
|||
| . | 108F × 191D× |
84 km 01:28 | 2.1 km 00:02 |
||||
| 108А | Sălaj County | 7.4 km 00:08 |
|||||
| . | 108A × 108N× |
92 km 01:36 | |||||
| . | 1F × 108A× |
121 km 02:07 | 29 km 00:31 |
||||
| . | 1F |
1F × 108A× |
121 km 02:08 | 0.3 km 00:00 |
|||
| . | 108A |
108A × 109R× |
126 km 02:12 | 4.6 km 00:05 |
|||
| . | 108A × 1H× |
140 km 02:28 | 14 km 00:15 |
||||
| . | 1H |
Сурдук (въезд)× |
146 km 02:34 | 6.3 km 00:06 |
|||
| . | 1H × 108B× |
147 km 02:34 | 0.2 km 00:00 |
||||
| . | 108B |
Сурдук (въезд)× |
148 km 02:36 | 1.1 km 00:02 |
|||
| 108B | Cluj County | 52 km 00:55 |
|||||
| . | Деж (въезд)× |
199 km 03:32 | |||||
| . | 108В |
Dej× |
201 km 03:36 | 1.9 km 00:04 |
|||
| . | 1С |
1C × 17× |
202 km 03:38 | 1 km 00:02 |
|||
| . | 17 |
Деж (въезд)× |
204 km 03:42 | 2.1 km 00:04 |
|||
| 17 | Bistrița-Năsăud County | 20 km 00:18 |
|||||
| . | 17 × 17D× |
225 km 04:00 | |||||
| . | 17D |
Беклян (въезд)× |
226 km 04:01 | 1.3 km 00:01 |
|||
| . | Беклян (въезд)× |
229 km 04:07 | 3.1 km 00:06 |
||||
| . | 17D × 17C× |
248 km 04:25 | 19 km 00:18 |
||||
| 17C | Maramureș County | 54 km 00:52 |
|||||
| . | 18 × 17С× |
302 km 05:17 | |||||
| . | 18 |
Борша (въезд)× |
309 km 05:23 | 6.9 km 00:07 |
|||
Borşa, Maramureș County, Romania |
314 km 05:33 | 4.7 km 00:10 |
|||||
| Click to bypass selected cities and countries | |||||||
Detour feature displays a detour route between Beiuş and Borşa; to delete the detour route, please click on the link distance from Beiuş to Borşa or on the button Calculate distance.
Flagma calculates distances Beiuş → Borşa for car driving; offers the following routes: fastest, shortest, economy route 314 km; and determines car and truck driving times. Flagma simultaneously calculates distances between cities for all the routes. The tabulated links show distances from Beiuş to other cities of Romania.
In the table and on the map the roadways Beiuş → Borşa are shown with line patterns. Each road type has its own line pattern; the brighter and the thicker the pattern of the road from Beiuş to Borşa is, the higher the class of the road is. The map and the table for the route Beiuş → Borşa can be printed out in A4 format.
Fuel consumption is calculated as a total amount of fuel consumed on each part of the way with a due account of the road type: freeway, highway,... In the calculation form please indicate the fuel consumption per 100 km for highway driving, according to the specifications of your vehicle.
Routes are offered by Flagma for informational purposes only. The website Administration is not responsible for the accuracy of the route information. When planning your route, please take into consideration the current state of the roads and weather conditions.