| Distance from Baia Mare | Length of section |
| Fastest route | Distance from A | Length of section | |||||
Baia Mare, Maramureș County, Romania, RO |
time | time |
|||||
| . | 182В |
Бая-Маре (въезд)× |
3.3 km 00:07 | 3.3 km 00:07 |
|||
| . | 182В × 184А× |
7.3 km 00:11 | 4 km 00:04 |
||||
| . | Шомкута-Маре (въезд)× |
24 km 00:29 | 17 km 00:18 |
||||
| . | Șomcuta Mare× |
25 km 00:31 | 0.9 km 00:02 |
||||
| . | 1С |
Шомкута-Маре (въезд)× |
26 km 00:33 | 1.3 km 00:03 |
|||
| 1C | Sălaj County | 42 km 00:36 |
|||||
| . | 1С × 109F× |
68 km 01:10 | |||||
| 1C | Cluj County | 16 km 00:14 |
|||||
| . | 1C × 1B× |
84 km 01:23 | |||||
| . | 1С |
Деж (въезд)× |
89 km 01:27 | 4.5 km 00:04 |
|||
| . | Dej× |
91 km 01:31 | 1.9 km 00:04 |
||||
| . | Деж (въезд)× |
97 km 01:44 | 6.1 km 00:13 |
||||
| . | 1C |
1С × 1N× |
133 km 02:15 | 36 km 00:31 |
|||
| . | 1N |
1N × 1× |
156 km 02:35 | 24 km 00:20 |
|||
| . | 1 |
Турда (въезд)× |
171 km 02:48 | 15 km 00:13 |
|||
| . | 1 × 15× |
176 km 02:56 | 4.1 km 00:08 |
||||
| . | Турда (въезд)× |
177 km 02:59 | 1.3 km 00:03 |
||||
| . | А3 × 1× |
180 km 03:01 | 3 km 00:03 |
||||
| 1 | Alba County | 30 km 00:26 |
|||||
| . | Аюд (въезд)× |
210 km 03:27 | |||||
| . | Aiud× |
212 km 03:31 | 2 km 00:04 |
||||
| . | Аюд (въезд)× |
213 km 03:34 | 1.3 km 00:03 |
||||
| . | Теюш (въезд)× |
222 km 03:42 | 9.6 km 00:08 |
||||
| . | Teiuş× |
224 km 03:46 | 1.9 km 00:04 |
||||
| . | Теюш (въезд)× |
225 km 03:47 | 0.5 km 00:01 |
||||
| . | Алба-Юлия (въезд)× |
236 km 03:57 | 11 km 00:10 |
||||
| . | 1 развилка× |
244 km 04:03 | 7.4 km 00:06 |
||||
| . | Алба-Юлия (въезд)× |
245 km 04:06 | 1.2 km 00:02 |
||||
| . | Себеш (въезд)× |
254 km 04:13 | 8.8 km 00:08 |
||||
| . | 1 × 7× |
255 km 04:16 | 1.4 km 00:03 |
||||
| . | 7 |
Sebeş× |
256 km 04:18 | 0.7 km 00:01 |
|||
| . | Себеш (въезд)× |
258 km 04:22 | 2.2 km 00:05 |
||||
| 7 | Sibiu County | 47 km 00:41 |
|||||
| . | Сибиу (въезд)× |
305 km 05:03 | |||||
| . | 1Т |
А1 × 1Т × 106В× |
308 km 05:06 | 3.3 km 00:03 |
|||
| . | А1 |
А1 × 7× |
325 km 05:18 | 17 km 00:12 |
|||
| . | 7 |
1 × 7× |
332 km 05:24 | 6.8 km 00:06 |
|||
| . | 7 × 105G× |
335 km 05:27 | 3.8 km 00:03 |
||||
| 7 | Vâlcea County | 46 km 00:39 |
|||||
| . | Брезой (въезд)× |
381 km 06:06 | |||||
| . | Брезой (въезд)× |
383 km 06:11 | 2.1 km 00:04 |
||||
| . | Кэлимэнешть (въезд)× |
396 km 06:22 | 13 km 00:11 |
||||
| . | Călimănești× |
398 km 06:25 | 1.7 km 00:03 |
||||
| . | Кэлимэнешть (въезд)× |
399 km 06:28 | 1.5 km 00:03 |
||||
| . | Рымнику-Вылча (въезд)× |
411 km 06:38 | 12 km 00:10 |
||||
| . | Рымнику-Вылча (въезд)× |
418 km 06:52 | 6.5 km 00:13 |
||||
| . | 7 × 73С× |
424 km 06:58 | 6.5 km 00:06 |
||||
| 7 | Argeș County | 15 km 00:13 |
|||||
| . | 7 × 703× |
439 km 07:11 | |||||
| . | 7 × А1× |
472 km 07:39 | 33 km 00:29 |
||||
| . | А1 |
А1 × 703В× |
498 km 07:58 | 26 km 00:18 |
|||
| А1 | Dâmbovița County | 24 km 00:17 |
|||||
| . | А1 × 61× |
521 km 08:15 | |||||
| 61 | Giurgiu County | 52 km 00:50 |
|||||
| . | 61 × 411× |
574 km 09:05 | |||||
| . | 6 × 5В × 61× |
591 km 09:21 | 17 km 00:17 |
||||
| 6 | Teleorman County | 20 km 00:18 |
|||||
| . | Дрэгэнешти-Влашка (въезд)× |
612 km 09:39 | |||||
Drăgănești-Vlașca, Teleorman County, Romania |
613 km 09:41 | 1.2 km 00:02 |
|||||
| Click to bypass selected cities and countries | |||||||
Detour feature displays a detour route between Baia Mare and Drăgănești-Vlașca; to delete the detour route, please click on the link distance from Baia Mare to Drăgănești-Vlașca or on the button Calculate distance.
Flagma calculates distances Baia Mare → Drăgănești-Vlașca for car driving; offers the following routes: fastest route 613 km, shortest route 574 km, economy route 580 km; and determines car and truck driving times. Flagma simultaneously calculates distances between cities for all the routes. The tabulated links show distances from Baia Mare to other cities of Romania.
In the table and on the map the roadways Baia Mare → Drăgănești-Vlașca are shown with line patterns. Each road type has its own line pattern; the brighter and the thicker the pattern of the road from Baia Mare to Drăgănești-Vlașca is, the higher the class of the road is. The map and the table for the route Baia Mare → Drăgănești-Vlașca can be printed out in A4 format.
Fuel consumption is calculated as a total amount of fuel consumed on each part of the way with a due account of the road type: freeway, highway,... In the calculation form please indicate the fuel consumption per 100 km for highway driving, according to the specifications of your vehicle.
Routes are offered by Flagma for informational purposes only. The website Administration is not responsible for the accuracy of the route information. When planning your route, please take into consideration the current state of the roads and weather conditions.