| Distance from Baia Mare | Length of section |
| Fastest route | Distance from A | Length of section | |||||
Baia Mare, Maramureș County, Romania, RO |
time | time |
|||||
| . | 182В |
Бая-Маре (въезд)× |
3.3 km 00:07 | 3.3 km 00:07 |
|||
| . | 182В × 184А× |
7.3 km 00:11 | 4 km 00:04 |
||||
| . | Шомкута-Маре (въезд)× |
24 km 00:29 | 17 km 00:18 |
||||
| . | Șomcuta Mare× |
25 km 00:31 | 0.9 km 00:02 |
||||
| . | 1С |
Шомкута-Маре (въезд)× |
26 km 00:33 | 1.3 km 00:03 |
|||
| 1C | Sălaj County | 42 km 00:36 |
|||||
| . | 1С × 109F× |
68 km 01:10 | |||||
| 1C | Cluj County | 16 km 00:14 |
|||||
| . | 1C × 1B× |
84 km 01:23 | |||||
| . | 1С |
Деж (въезд)× |
89 km 01:27 | 4.5 km 00:04 |
|||
| . | Dej× |
91 km 01:31 | 1.9 km 00:04 |
||||
| . | Деж (въезд)× |
97 km 01:44 | 6.1 km 00:13 |
||||
| . | 1C |
1С × 1N× |
133 km 02:15 | 36 km 00:31 |
|||
| . | 1N |
1N × 1× |
156 km 02:35 | 24 km 00:20 |
|||
| . | 1 |
Турда (въезд)× |
171 km 02:48 | 15 km 00:13 |
|||
| . | 1 × 15× |
176 km 02:56 | 4.1 km 00:08 |
||||
| . | Турда (въезд)× |
177 km 02:59 | 1.3 km 00:03 |
||||
| . | А3 × 1× |
180 km 03:01 | 3 km 00:03 |
||||
| 1 | Alba County | 30 km 00:26 |
|||||
| . | Аюд (въезд)× |
210 km 03:27 | |||||
| . | Aiud× |
212 km 03:31 | 2 km 00:04 |
||||
| . | Аюд (въезд)× |
213 km 03:34 | 1.3 km 00:03 |
||||
| . | Теюш (въезд)× |
222 km 03:42 | 9.6 km 00:08 |
||||
| . | Teiuş× |
224 km 03:46 | 1.9 km 00:04 |
||||
| . | 14В |
Теюш (въезд)× |
226 km 03:49 | 1.6 km 00:03 |
|||
| . | Блаж (въезд)× |
246 km 04:09 | 20 km 00:19 |
||||
| . | 14В × 107× |
248 km 04:13 | 2.1 km 00:04 |
||||
| . | Blaj× |
248 km 04:13 | 0.1 km 00:00 |
||||
| . | Блаж (въезд)× |
250 km 04:17 | 2.1 km 00:04 |
||||
| 14В | Sibiu County | 30 km 00:28 |
|||||
| . | Копша-Мике (въезд)× |
280 km 04:46 | |||||
Copşa Mică, Sibiu County, Romania |
280 km 04:46 | 0.2 km 00:00 |
|||||
| Click to bypass selected cities and countries | |||||||
Detour feature displays a detour route between Baia Mare and Copşa Mică; to delete the detour route, please click on the link distance from Baia Mare to Copşa Mică or on the button Calculate distance.
Flagma calculates distances Baia Mare → Copşa Mică for car driving; offers the following routes: fastest route 280 km, shortest, economy route 260 km; and determines car and truck driving times. Flagma simultaneously calculates distances between cities for all the routes. The tabulated links show distances from Baia Mare to other cities of Romania.
In the table and on the map the roadways Baia Mare → Copşa Mică are shown with line patterns. Each road type has its own line pattern; the brighter and the thicker the pattern of the road from Baia Mare to Copşa Mică is, the higher the class of the road is. The map and the table for the route Baia Mare → Copşa Mică can be printed out in A4 format.
Fuel consumption is calculated as a total amount of fuel consumed on each part of the way with a due account of the road type: freeway, highway,... In the calculation form please indicate the fuel consumption per 100 km for highway driving, according to the specifications of your vehicle.
Routes are offered by Flagma for informational purposes only. The website Administration is not responsible for the accuracy of the route information. When planning your route, please take into consideration the current state of the roads and weather conditions.