| Distance from Arad | Length of section |
| Fastest, economy route | Distance from A | Length of section | |||||
Arad, Arad County, Romania, RO |
time | time |
|||||
| . | 7Е |
7Е × 7× |
3.8 km 00:08 | 3.8 km 00:08 |
|||
| . | 7 |
Арад (въезд)× |
4.8 km 00:10 | 1.1 km 00:02 |
|||
| . | Радна (въезд)× |
28 km 00:30 | 23 km 00:20 |
||||
| . | Radna× |
31 km 00:35 | 2.5 km 00:05 |
||||
| . | Радна (въезд)× |
31 km 00:36 | 0.5 km 00:01 |
||||
| . | 7 × 708× |
63 km 01:04 | 32 km 00:28 |
||||
| . | Сэвыршин (въезд)× |
85 km 01:22 | 22 km 00:19 |
||||
| . | Săvârșin× |
86 km 01:26 | 1.5 km 00:03 |
||||
| . | Сэвыршин (въезд)× |
87 km 01:26 | 0.4 km 00:01 |
||||
| 7 | Hunedoara County | 41 km 00:35 |
|||||
| . | Илия (въезд)× |
128 km 02:02 | |||||
| . | Илия (въезд)× |
130 km 02:06 | 2.3 km 00:05 |
||||
| . | 68A × 7× |
131 km 02:07 | 0.9 km 00:01 |
||||
| . | Дева (въезд)× |
148 km 02:22 | 17 km 00:15 |
||||
| . | 7 × 76× |
148 km 02:23 | 0.4 km 00:01 |
||||
| . | 76 |
76 × А1× |
149 km 02:24 | 0.8 km 00:01 |
|||
| . | А1 |
А1 × 7× |
183 km 02:48 | 34 km 00:25 |
|||
| 7 | Alba County | 28 km 00:24 |
|||||
| . | Себеш (въезд)× |
211 km 03:12 | |||||
| . | 7 × 1× |
212 km 03:14 | 1.1 km 00:02 |
||||
| . | 1 |
Себеш (въезд)× |
214 km 03:17 | 1.4 km 00:03 |
|||
| . | Алба-Юлия (въезд)× |
222 km 03:25 | 8.8 km 00:08 |
||||
| . | 1 развилка× |
224 km 03:27 | 1.2 km 00:02 |
||||
| . | Алба-Юлия (въезд)× |
231 km 03:34 | 7.4 km 00:06 |
||||
| . | Теюш (въезд)× |
242 km 03:43 | 11 km 00:10 |
||||
| . | Teiuş× |
243 km 03:44 | 0.5 km 00:01 |
||||
| . | 14В |
Теюш (въезд)× |
244 km 03:48 | 1.6 km 00:03 |
|||
| . | Блаж (въезд)× |
265 km 04:07 | 20 km 00:19 |
||||
| . | 14В × 107× |
267 km 04:11 | 2.1 km 00:04 |
||||
| . | Blaj× |
267 km 04:11 | 0.1 km 00:00 |
||||
| . | 107 |
Блаж (въезд)× |
268 km 04:15 | 1.7 km 00:03 |
|||
| 107 | Mureș County | 34 km 00:36 |
|||||
| . | Тырнэвени (въезд)× |
302 km 04:51 | |||||
| . | 107 × 14А× |
306 km 04:58 | 3.6 km 00:07 |
||||
| . | 14А |
Târnăveni× |
307 km 05:00 | 0.8 km 00:02 |
|||
| . | 142 |
Тырнэвени (въезд)× |
308 km 05:03 | 1.4 km 00:03 |
|||
| . | Бэлэушери (въезд)× |
339 km 05:36 | 31 km 00:33 |
||||
| . | Bălăușeri× |
341 km 05:41 | 2.3 km 00:05 |
||||
| . | 13А |
Бэлэушери (въезд)× |
342 km 05:42 | 0.5 km 00:01 |
|||
| . | Сынджорджу-де-Пэдуре (въезд)× |
351 km 05:50 | 9.1 km 00:09 |
||||
| . | Sângeorgiu de Padure× |
353 km 05:54 | 1.6 km 00:03 |
||||
| . | Сынджорджу-де-Пэдуре (въезд)× |
355 km 05:58 | 1.9 km 00:04 |
||||
| . | Совата (въезд)× |
376 km 06:18 | 22 km 00:21 |
||||
| . | 13А × 153× |
377 km 06:20 | 1 km 00:02 |
||||
| . | Совата (въезд)× |
380 km 06:25 | 2.3 km 00:05 |
||||
| 13А | Harghita County | 3 km 00:03 |
|||||
| . | Прайд (въезд)× |
383 km 06:28 | |||||
| . | Praid× |
384 km 06:31 | 1.6 km 00:03 |
||||
| . | 13В |
Прайд (въезд)× |
387 km 06:37 | 2.6 km 00:05 |
|||
| . | Георгени (въезд)× |
431 km 07:19 | 45 km 00:43 |
||||
| . | Gheorgheni× |
435 km 07:26 | 3.2 km 00:07 |
||||
| . | 12 |
12 × 12С× |
435 km 07:26 | 0.1 km 00:00 |
|||
| . | 12С |
Георгени (въезд)× |
438 km 07:32 | 2.7 km 00:06 |
|||
| 12С | Neamț County | 51 km 00:49 |
|||||
| . | Биказ (въезд)× |
488 km 08:20 | |||||
| . | Bicaz× |
491 km 08:25 | 2.4 km 00:05 |
||||
| . | 15 |
Биказ (въезд)× |
493 km 08:30 | 2.2 km 00:05 |
|||
| . | Пьятра-Нямц (въезд)× |
513 km 08:49 | 20 km 00:19 |
||||
| . | Piatra Neamţ× |
517 km 08:57 | 4.1 km 00:08 |
||||
| . | 15D |
15D × 15C× |
519 km 09:00 | 1.3 km 00:03 |
|||
| . | Пьятра-Нямц (въезд)× |
521 km 09:05 | 2.3 km 00:05 |
||||
| . | 15D × 208G× |
530 km 09:13 | 8.5 km 00:08 |
||||
| . | 208G |
208G × 2× |
557 km 09:42 | 27 km 00:29 |
|||
| . | 2 |
2 × 28× |
573 km 09:56 | 16 km 00:14 |
|||
| 28 | Iași County | 25 km 00:21 |
|||||
| . | Тыргу-Фрумос (въезд)× |
598 km 10:17 | |||||
Târgu Frumos, Iași County, Romania |
599 km 10:21 | 1.7 km 00:03 |
|||||
| Click to bypass selected cities and countries | |||||||
Detour feature displays a detour route between Arad and Târgu Frumos; to delete the detour route, please click on the link distance from Arad to Târgu Frumos or on the button Calculate distance.
Flagma calculates distances Arad → Târgu Frumos for car driving; offers the following routes: fastest, economy route 599 km, shortest route 597 km; and determines car and truck driving times. Flagma simultaneously calculates distances between cities for all the routes. The tabulated links show distances from Arad to other cities of Romania.
In the table and on the map the roadways Arad → Târgu Frumos are shown with line patterns. Each road type has its own line pattern; the brighter and the thicker the pattern of the road from Arad to Târgu Frumos is, the higher the class of the road is. The map and the table for the route Arad → Târgu Frumos can be printed out in A4 format.
Fuel consumption is calculated as a total amount of fuel consumed on each part of the way with a due account of the road type: freeway, highway,... In the calculation form please indicate the fuel consumption per 100 km for highway driving, according to the specifications of your vehicle.
Routes are offered by Flagma for informational purposes only. The website Administration is not responsible for the accuracy of the route information. When planning your route, please take into consideration the current state of the roads and weather conditions.