| Distance from Arad | Length of section |
| Fastest route | Distance from A | Length of section | |||||
Arad, Arad County, Romania, RO |
time | time |
|||||
| . | 79 |
7 × 79× |
3.8 km 00:08 | 3.8 km 00:08 |
|||
| . | Кишинеу-Криш (въезд)× |
39 km 00:42 | 36 km 00:34 |
||||
| . | 79 × 79А× |
41 km 00:45 | 1.5 km 00:03 |
||||
| . | 79А |
Chişineu-Criş× |
42 km 00:46 | 0.8 km 00:02 |
|||
| . | 79 |
Кишинеу-Криш (въезд)× |
43 km 00:50 | 1.7 km 00:04 |
|||
| . | 79 × 794× |
48 km 00:54 | 4.7 km 00:04 |
||||
| 79 | Bihor County | 26 km 00:25 |
|||||
| . | Салонта (въезд)× |
75 km 01:20 | |||||
| . | Salonta× |
77 km 01:26 | 3 km 00:06 |
||||
| . | Салонта (въезд)× |
79 km 01:29 | 1.8 km 00:04 |
||||
| . | Орадя (въезд)× |
110 km 01:59 | 31 km 00:30 |
||||
| . | Oradea× |
115 km 02:09 | 4.9 km 00:10 |
||||
| . | 1 |
Орадя (въезд)× |
121 km 02:21 | 5.9 km 00:12 |
|||
| . | Тилягд (въезд)× |
135 km 02:33 | 14 km 00:12 |
||||
| . | Tileagd× |
136 km 02:36 | 1.7 km 00:03 |
||||
| . | Тилягд (въезд)× |
137 km 02:38 | 0.7 km 00:02 |
||||
| . | Алешд (въезд)× |
151 km 02:50 | 14 km 00:12 |
||||
| . | Aleşd× |
153 km 02:54 | 1.9 km 00:04 |
||||
| . | Алешд (въезд)× |
154 km 02:56 | 1.3 km 00:03 |
||||
| . | 1 × 764D× |
173 km 03:12 | 18 km 00:16 |
||||
| 1 | Cluj County | 21 km 00:18 |
|||||
| . | Чуча (въезд)× |
194 km 03:30 | |||||
| . | Ciucea× |
194 km 03:32 | 0.8 km 00:02 |
||||
| . | 108А |
Чуча (въезд)× |
195 km 03:33 | 0.8 km 00:02 |
|||
| . | 108F × 191D× |
197 km 03:36 | 2.1 km 00:02 |
||||
| 108А | Sălaj County | 7.4 km 00:08 |
|||||
| . | 108A × 108N× |
205 km 03:44 | |||||
| . | 1F × 108A× |
234 km 04:15 | 29 km 00:31 |
||||
| . | 1F |
1F × 108A× |
234 km 04:15 | 0.3 km 00:00 |
|||
| . | 108A |
108A × 109R× |
239 km 04:20 | 4.6 km 00:05 |
|||
| . | 108A × 1H× |
253 km 04:35 | 14 km 00:15 |
||||
| . | 1H |
Сурдук (въезд)× |
259 km 04:41 | 6.3 km 00:06 |
|||
| . | 1H × 108B× |
260 km 04:42 | 0.2 km 00:00 |
||||
| . | 108B |
Сурдук (въезд)× |
261 km 04:44 | 1.1 km 00:02 |
|||
| 108B | Cluj County | 52 km 00:55 |
|||||
| . | Деж (въезд)× |
313 km 05:39 | |||||
| . | 108В |
Dej× |
315 km 05:43 | 1.9 km 00:04 |
|||
| . | 1С |
1C × 17× |
316 km 05:45 | 1 km 00:02 |
|||
| . | 17 |
Деж (въезд)× |
318 km 05:49 | 2.1 km 00:04 |
|||
| 17 | Bistrița-Năsăud County | 20 km 00:18 |
|||||
| . | 17 × 17D× |
338 km 06:07 | |||||
| . | 17D |
Беклян (въезд)× |
339 km 06:08 | 1.3 km 00:01 |
|||
| . | Беклян (въезд)× |
342 km 06:15 | 3.1 km 00:06 |
||||
| . | 17C × 17D× |
361 km 06:33 | 19 km 00:18 |
||||
| . | Нэсэуд (въезд)× |
364 km 06:35 | 2.7 km 00:03 |
||||
| . | Năsăud× |
367 km 06:41 | 2.6 km 00:05 |
||||
| . | Нэсэуд (въезд)× |
368 km 06:44 | 1.8 km 00:04 |
||||
| . | Сынджеорз-Бэй (въезд)× |
393 km 07:08 | 25 km 00:23 |
||||
| . | Sângeorz-Băi× |
395 km 07:12 | 2.1 km 00:04 |
||||
| . | Сынджеорз-Бэй (въезд)× |
396 km 07:14 | 0.8 km 00:02 |
||||
| 17D | Suceava County | 45 km 00:43 |
|||||
| . | 17D × 18× |
441 km 07:57 | |||||
| . | 18 |
Якобени (въезд)× |
472 km 08:26 | 31 km 00:29 |
|||
| . | 18 × 17× |
472 km 08:26 | 0.2 km 00:00 |
||||
| . | 17 |
Якобени (въезд)× |
472 km 08:27 | 0.4 km 00:01 |
|||
| . | Кымпулунг-Молдовенеск (въезд)× |
496 km 08:48 | 24 km 00:20 |
||||
| . | Câmpulung Moldovenesc× |
500 km 08:57 | 4.4 km 00:09 |
||||
| . | Кымпулунг-Молдовенеск (въезд)× |
505 km 09:07 | 5 km 00:10 |
||||
| . | Гура-Хуморулуй (въезд)× |
530 km 09:28 | 25 km 00:22 |
||||
| . | Gura Humorului× |
532 km 09:32 | 1.9 km 00:04 |
||||
| . | Гура-Хуморулуй (въезд)× |
534 km 09:36 | 1.9 km 00:04 |
||||
| . | 17 × 2Е× |
537 km 09:39 | 2.7 km 00:02 |
||||
| . | 17 × 2E× |
540 km 09:41 | 3.1 km 00:03 |
||||
| . | 17 × 2× |
564 km 10:02 | 24 km 00:21 |
||||
| . | 2 |
Сучава (въезд)× |
567 km 10:04 | 2.2 km 00:02 |
|||
| . | 2 × Сучава (центр)× |
567 km 10:05 | 0.6 km 00:01 |
||||
| . | Suceava× |
569 km 10:09 | 1.8 km 00:04 |
||||
| . | 29А |
29А × 29× |
571 km 10:14 | 2.4 km 00:05 |
|||
| . | 29 |
Сучава (въезд)× |
574 km 10:18 | 2.2 km 00:05 |
|||
| . | 29 × 290× |
580 km 10:24 | 6.2 km 00:05 |
||||
| 29 | Botoșani County | 27 km 00:23 |
|||||
| . | Ботошани (въезд)× |
606 km 10:47 | |||||
| . | 29 × 29В× |
607 km 10:48 | 0.7 km 00:01 |
||||
| 29B |
Botoşani, Botoșani County, Romania |
609 km 10:51 | 1.4 km 00:03 |
||||
| Click to bypass selected cities and countries | |||||||
Detour feature displays a detour route between Arad and Botoşani; to delete the detour route, please click on the link distance from Arad to Botoşani or on the button Calculate distance.
Flagma calculates distances Arad → Botoşani for car driving; offers the following routes: fastest route 609 km, shortest, economy route 602 km; and determines car and truck driving times. Flagma simultaneously calculates distances between cities for all the routes. The tabulated links show distances from Arad to other cities of Romania.
In the table and on the map the roadways Arad → Botoşani are shown with line patterns. Each road type has its own line pattern; the brighter and the thicker the pattern of the road from Arad to Botoşani is, the higher the class of the road is. The map and the table for the route Arad → Botoşani can be printed out in A4 format.
Fuel consumption is calculated as a total amount of fuel consumed on each part of the way with a due account of the road type: freeway, highway,... In the calculation form please indicate the fuel consumption per 100 km for highway driving, according to the specifications of your vehicle.
Routes are offered by Flagma for informational purposes only. The website Administration is not responsible for the accuracy of the route information. When planning your route, please take into consideration the current state of the roads and weather conditions.